O nas

Beczki Palikota – nowy sposób na inwestycje

Za projekt odpowiedzialna jest Tenczyńska Okovita SA. To spółka powstała z inicjatywy Janusza Palikota, która w 36 dni sprzedała akcje warte 4,18 mln złotych. Był to absolutny rekord polskiego crowdfundingu. Kupno beczek to doskonała okazja na zainwestowanie środków dla osób, które nie zdążyły kupić akcji Tenczyńskiej Okovity SA!
Nie zwlekaj z rezerwacją – liczba beczek jest limitowana!

 
 

Jak to działa?

Tenczyńska Okovita SA w 2020 r. rozpocznie produkcję rzemieślniczej okowity, czyli mocnej, potrójnie destylowanej wódki.
Powstały na bazie staropolskich receptur alkohol trafi następnie do dębowych beczek. Ich liczba będzie limitowana, a każda z nich zostanie oznaczona unikalnym numerem. Beczki dostępne będą w trzech pojemnościach: 50, 150 i 220 litrów. Łącznie do rezerwacji trafi 300 ponumerowanych beczek. Pierwsze 10 inauguracyjnych egzemplarzy z każdej pojemności z racji swojej unikatowości będzie do wykupu za podwójną stawkę.

Po wypełnieniu Tenczyńską Okovitą beczka leżakuje w historycznych piwnicach małopolskiego Browaru Tenczynek. W tym czasie alkohol dojrzewa i nabiera właściwości, które oddaje dębowe drewno. Im dłuższy czas leżakowania, tym bogatsze walory okowity. To powoduje także wzrost wartości leżakowanego trunku!
Pierwszego rozlewu Tenczyńskiej Okovity spodziewamy się w październiku 2020 r. Beczki zarezerwowane w grudniu 2019 r. będzie więc można odebrać w grudniu 2020 r.
Istnieje jednak możliwość pozostawienia beczek do dalszego leżakowania w Browarze Tenczynek. Pozwoli to Okovicie na głębsze nasycenie właściwościami, które oddaje dębowe drewno beczki. Maksymalny czas przechowywania beczki wynosi 3 lata, a koszt roczny to równowartość 10% jej pierwotnej wartości.
Będzie istniała odpłatna możliwość rozlewu alkoholu do butelek.
Zarezerwuj Beczkę Palikota. Liczba egzemplarzy limitowana.

Czym jest okowita?

Okowita to tradycyjny, staropolski alkohol, niegdyś szczególnie popularny na terenie Małopolski.

Charakteryzował się sposobem produkcji – okowita musiała być destylowana co najmniej 3 razy. Nasz produkt Tenczyńska Okovita będzie tworzony w oparciu o historyczne receptury.

Kim jest Tenczyńska Okovita SA?

Produkcją i leżakowaniem Okovity zajmuje się spółka Tenczyńska Okovita SA. To projekt zainicjowany przez Janusza Palikota, twórcę sukcesu takich marek jak Ambra (Dorato, Cin-Cin, Fresco, JA Baczewski) czy Polmosu Lublin (legendarna Żołądkowa Gorzka De Lux).

Tenczyńska Okovita środki na działalność uzyskała w trakcie internetowej sprzedaży akcji. W ciągu 36 dni ponad 1,3 tys. osób zainwestowało w spółkę 4,18 mln złotych. Była to rekordowa pod kątem sumy i szybkości zbiórka w historii polskiego equity crownfundingu.
Tenczyńska Okovita SA początkowo planuje działanie w 3 obszarach:
• produkcji tradycyjnej Tenczyńskiej Okovity oraz innych wódek rzemieślniczych,
• rozwinięcia programu piw leżakowanych w beczkach (barrel aging) w Browarze Tenczynek,
• stworzenia w historycznych piwnicach Browaru Tenczynek tap roomu.

 

Leżakowanie w Browarze Tenczynek

Dębowe beczki wypełnione Tenczyńską Okovitą będą składowane w historycznych piwnicach Browaru w Tenczynku. Historia tego miejsca sięga co najmniej 1553 roku. Przez wiele lat tutejsi piwowarzy doskonalili receptury i metody warzenia piwa, co zaowocowało wieloma nagrodami i rozgłosem wykraczającym daleko poza Małopolskę.

Zmodernizowany w 2014 roku zakład kontynuuje tradycję browarniczą, łącząc tradycyjne podejście do warzenia piwa z nowymi rynkowymi trendami. Kolejne zdobywane medale to nie tylko zasługa ciężkiej pracy piwowarów z Tenczynka, ale też historycznych piwnic Browaru, które zapewniają przechowywanemu tam piwu optymalne warunki leżakowania.

Jak wygląda proces rezerwacji beczki?

Za pomocą formularza zamieszczonego na dole strony dokonujesz rezerwacji beczki o wybranej przez Ciebie pojemności.
Po dokonaniu płatności nie musisz się już o nic martwić – Tenczyńska Okovita SA zajmie się resztą. Dębowe beczki dostarczone nam na specjalne zamówienie zostaną wypełnione wyprodukowaną przez spółkę Tenczyńską Okovitą i umieszczone w piwnicach Browaru Tenczynek.
Po upływie 12 miesięcy od momentu dokonania rezerwacji (najwcześniej w grudniu 2020 roku) możesz wykupić zarezerwowaną przez siebie beczkę lub zdecydować się odpłatnie na dalsze jej leżakowanie w Browarze Tenczynek. Maksymalny czas przechowywania beczki to 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.